zpět na tiskové zprávy

Podzimní novinky v TIC: platba kartou, nové suvenýry i „bar“ pro pejsky

Podzimní novinky v TIC: platba kartou, nové suvenýry i „bar“ pro pejsky
Vyškov, 22. září 2023 – „Kartou pouze vstupenky na představení,“ skoro každodenní odpověď pracovnic Turistického informačního centra Vyškov u pokladny. Od poloviny září jsou konečně vyslyšeny prosby většiny turistů a v infocentru lze platit za veškerý sortiment bezhotovostně.

Dlouho očekávaný platební terminál není jedinou novinkou, kterou si v TIC na letošní sezonu přichystali. „Novým a už teď oblíbeným suvenýrem je určitě velká mléčná čokoláda s přebalem plným fotek z našeho města, “ uvedla referentka infocentra Michaela Kaňová.

Zájemci v nabídce dále najdou dřevěné magnety a přívěsky na klíče s folklorním motivem. „Za zmínku stojí i série pohledů od talentovaného fotografa Jakuba Machaly. Na pohledech je račický zámek, drnovická rozhledna, větrný mlýn v Ruprechtově nebo kaple sv. Cyrila a Metoděje v Hamiltonech,“ vyjmenovala Kaňová.

Díky každoročnímu krajskému dotačnímu programu Podpora zkvalitnění služeb TIC v Jihomoravském kraji je také infocentrum vybaveno novými stojany na letáky, desinfekční stanici, a především napájecí stanicí pro psy. „Takzvaný dog bar se dvěma miskami vody přes teplé měsíce umisťujeme venku před infocentrem, v zimním období ho vždy pejsci najdou u nás vevnitř na chodbě, “ doplnila referentka. 

Podzimní novinky v TIC
22.09.2023