zpět na tiskové zprávy

Na okraji města vyroste 15 rodinných domů. Chystá se i další etapa

Na okraji města vyroste 15 rodinných domů. Chystá se i další etapa
Vyškov, 29. ledna 2024 – Na počátku byl výrazný nárůst poptávky po možnosti výstavby rodinných domů. Vyškovská radnice se nikdy netvářila, že požadavky na výstavbu neslyší. Před časem radní města schválili investiční záměr, který navrhoval lokalitu, u které se mohl opřít o vlastnické vztahy. Město tak letos v ulici Víta Nejedlého ve směru na Radslavice připraví stavební pozemky pro individuální výstavbu.

Svůj domov v místě najde 15 rodin. „Sice se nabídka ze strany soukromého sektoru v posledních letech zvýšila, přesto chceme hlad po výstavbě rodinných domů podpořit. Letošní záměr nabídne 15 stavebních pozemků v klidné okrajové části města, avšak pořád s velice dobrou dostupností do centra. Vybudujeme páteřní komunikaci a chodníky, pozemky kompletně zasíťujeme, tedy přivedeme na ně základní infrastrukturu nutnou pro kvalitní bydlení: připojení vody, kanalizace, elektřiny, plynu,“ vyjmenoval místostarosta Vyškova Karel Goldemund.

Lokalita částečně navazuje na nedávnou výstavbu rodinných domů soukromé firmy. „Nechtěli jsme jít v tomto případě cestou prodeje pozemků developerům, ale přímým prodejem jednotlivým zájemcům. Zbytek už je na nich. Aby bylo možné zaručit kvalitu celé lokality, z naší strany stanovíme podmínky pro jednotlivé parcely, ať už jde o podíl zastavěné plochy či třeba stavební výšku. Prodávat budeme pravděpodobně obálkovou metodou,“ přiblížil místostarosta.

Se samotnými pracemi letošní rozpočet počítá, investice vyjde na zhruba 25 milionů. Projektová dokumentace stála téměř 450 tisíc korun. „Hotovo má být z naší strany na podzim. Tím ale naše aktivita nekončí, s nabídkou stavebních parcel hodláme pokračovat. Klíčové je samozřejmě ucelené vlastnictví pozemků. Dochází tak k postupnému výkupu, abychom i příště mohli efektivně využít stávající technické a dopravní infrastruktury,“ doplnil místostarosta Goldemund.

29.01.2024