zpět na tiskové zprávy

Festival Uprostřed města přinese zábavu pro celou rodinu, vystoupí Lake Malawi

Festival Uprostřed města přinese zábavu pro celou rodinu, vystoupí Lake Malawi
Vyškov, 18. května 2024 – Koncerty, řada nejen sportovních aktivit pro děti i široká nabídka občerstvení. To je výčet jen několika prvků, které dohromady vytvoří v sobotu 25. května na Masarykově náměstí další ročník Festivalu Uprostřed města, jehož součástí bude i letos oficiální zahájení turistické sezony.

Už v dopoledních hodinách zaplní náměstí a přilehlé ulice místní spolky a organizace, které dostaly prostor a připraví pro příchozí nejrůznější činnosti a zábavné úkoly. „Děti si budou moci vyzkoušet opičí dráhy, různé soutěže, taneční battle nebo si s basketbalisty zaházet na koš. Přichystaný bude i žonglérský workshop. V infocentru pak bude probíhat až do 16.00 hodin výtvarná dílnička zaměřená na malování putovních kamínků. Odpoledne se nejmladší publikum může těšit na hlavním pódiu na zábavnou balonkovou show vyškovské animátorky Jitka baví děti,“ nastínila dětský program vedoucí Turistického informačního centra Michaela Štěrbová.

Letošní novinkou bude i pojízdná laboratoř brněnského Vida! science centra a jejich vědecká show přímo na pódiu. Samozřejmostí bude i otevřená vyhlídka na radniční věži od 10.00 do 16.00 hodin. Do festivalového dění se zapojí i MAS Vyškovsko, Maják Vyškov, Základní umělecká škola Vyškov i ZOO Park a Hvězdárna Vyškov.

Koncertní část programu odstartuje kapela Romstar Vyškov, jejíž největší a nejznámější hit Kde jsi včera bol má na YouTube už neuvěřitelných 13 milionů zhlédnutí. „Dalším festivalovým interpretem budou anglicky zpívající indie rockeři The Silver Spoons, kteří se na české scéně pohybují od roku 2013 a jejichž nápaditá hudba překvapí nejednoho diváka,“ uvedla ředitelka Městského kulturního střediska Viera Maňásková.

Nejočekávanějším momentem celého večera budou určitě třinecká skupina Lake Malawi s frontmanem Albertem Černým, který se proslavil už se svou první kapelou Charlie Straight. V roce 2019 se Lake Malawi s písní Friend of a friend dokonce zúčastnili i známe Eurovision Song Contest v Tel Avivu. „Po skončení koncertu bude festival pokračovat až do půlnoci pohodovou after party s DJ v Dobrovského ulici,“ doplnila Maňásková.

Vyškov, 19. května 2024 – Koncerty, řada nejen sportovních aktivit pro děti i široká nabídka občerstvení. To je výčet jen několika prvků, které dohromady vytvoří v sobotu 25. května na Masarykově náměstí další ročník Festivalu uprostřed města, jehož součá17.05.2024